facebook    twitter
south seneca schools - click for home
where futures are created
Second Quarter Honor Roll

Congratulations to the South Seneca students who made honor roll last quarter!
 
High Honor Roll:
 
6th grade – Brianna Ahouse, Simon Appleby, Ciera Babcock, Ella Barlow, Emily Crane, Luke Dendis, Coleton Dresser, Alysa Elder, Kendall Elliott, Christen Estell, Cody Garland, Hailey Houseknecht, Courtney Hunt, Ethan Laverack, Amya McLaughlin, Tyler Piccolo, Ella Robinson, Zackary Sherry, Karly Siccardi, Dakota Stewart, Caleb Sweet, Tessah Webb
 
7th gade – Natalia Anderson, Taylor Barkee, Joseph Borst, Mackenzie Bub, Isabella Burgos, Emily Conroy, Kylie Cornish, Jenika Halsey, Amelia Helfman, Allison Kenyon, Lilah Marchetta-Brewer, Chloe Shaulis, Abigal Singer
 
8th grade – Allen Aho, Hailey Crane, Braeden Cupp, Lukas Day, Harrison Eck, Allissa Fletcher, Emma Fletcher, Lea Fletcher, Madeline Goldberg, Gage Halsey, Lucas Hooker, Nicholas Houck, Olivia Morton, Logan Shaulis, Adam Sibley
 
9th grade – Ellen Appleby, Hailey Bentley, Amelia Dickens, Jackson Faulkner, Hannah Goldberg, Alexxis Hayward, Samantha Marion, Aliyah Reed, Solomon Reukauf, Nicholas Twardeski, Kaylee West, Aryanna Zona
 
10th grade – Makayla Dawson, Hunter Denmark, Seth Denmark, Avrielle Fletcher, Madelyn Houck, Julia Hubbard, Heidi Langley, Anthony Reff, Bethany Riley, Emma Seamon, Peter Trim, Madison Welch
 
11th grade – Brittany Burgos-Post, Julia Diamond, Marris Eck, Hannah Podgorny, Skylar Shaulis
12th grade – Julia Adams-Compton, Jordan Albrecht, Sarah Albro, Zebediah Alvarado, Connor Austin, Timothy Borden, Caroline Cabot, Jenna Darling, McKenzie Finizio, Jacob Granger, Kimberly Mosher, Krystofer Mosher, Albino Pascual-Pascual, Bailey Riley, Devin Rogers, Kelsey Shaulis, Brent Smith, Alexandra VanHorn, Cameron Vanselow, Adam Wagner, Holden Waid
 
Honor Roll:
 
5th grade – Samantha Barkee, Elizabeth Dendis, Collin Hammond, Christian McCoy, Nolan Mitchell, Grace Mott, Annabelle Tingue, Ava Utter, Leah VonHahmann, Izabella Abeline, Jasper Broughton-Smith, Kathrine Buisch, AJ Denmark, Josh Grover, Owen Kenyon, Haley Parry, Meadow Seamon, Rian Sharp, Moira Griffith, Kyra Kennedy, Hunter Martin, Lauren McGuire, Jacob O'Steen, Jayden Reed, Wyatt Richar, Abigail Sherry, Nikolas Wheeler
 
6th grade – Dillon Covert, Hannah Gibson, Natalee Hovencamp, Dena Miller, Chelsea Parsons, Madison Podgorny, Devon Siurano, James Taylor, Haeley Thuering, Ethan Yaw
7th grade – Zackery Casey, Rebecca Covert, Nicholas Elder, Kelsey Elliott, Mathew Moore, Makenzie Scott, Jack Snyder
 
8th grade - Noah Bates, Corrina Broadwell, Lukas Brown, Dylan Campbell, Olivia Crane, Ian Dufour, Shane Eaton, Samantha Grover, Ira Aman, Melody Lateer, Matthew Martin, Taylor Meeks, Tristin Metz, Ava Richardson, Nickolas Talijan
 
9th grade – Anastasia Adams-Compton, Damyan Arnold, Chamberlain Bauder, Catlin Cornish, Lily Foust, Madysen Freese, Zachary Kelley, Tryston Scesny, Taylor Stagg, Thayne Stamberger, Brandon Vanselow, Lilyanna Zona
 
10th grade – Kyra Brewer, Sarah Corning, Nikole Herndon, Olivia Kampnich, Briana McCoy, Jacob Moore, Jack Mott, Jade Parsons, Jonathon Porter, Michael Seamon, Kyle Shields, Aden VanCleef
 
11th grade – Catherine Adams-Compton, Skyler Aho, Justin Carmona, Amber Denmark, Jeremy Faulkner, Annabelle MacIntosh, Benjamin Pollack, Brandon Swanson, Charles VanNess, John Zajac
 
12th grade - Mary-Kate Badalamenti, Kiarah David, Robert Henderson, Lucas Huff, Lynne Jenkins, Felix Jordan, MacKenzie Kenyon, Isaiah Lateer, Emily Lavarnway, Bailey Minges, Breana Phelps, Ryley Rasmussen

Keep up the good work!
footer logo
Mr. Stephen Parker Zielinski, Superintendent

7263 Main Street
Ovid, NY 14521
Phone: (607) 869-9636
Fax: (607) 869-2529
www.southseneca.org